Warsztaty psychospołeczne skierowane są zarówno do dzieci jak i dorosłych. Warsztaty nastawione są na praktyczną naukę umiejętności psychospołecznych takich jak:

- asertywność

- komunikacja

- wyrażanie emocji

- obrona swego stanowiska z perspektywy własnego „Ja”

- dawanie konstruktywnej informacji zwrotnej

i wiele wiele innych.

Forma warsztatowa charakteryzuje się tym, iż uczestnicy ćwiczą nowo poznane umiejętności, w parach, trójkach, zespołach, a także w interakcji z trenerem prowadzącym. Wszystkie poznane nowe umiejętności są ćwiczone na warsztacie, tak by uczestnik był w stanie wykorzystać je w sytuacjach życiowych.

Główną ideą jaka przyświeca tym warsztatom, to jak najmniej teorii, jak najwięcej praktyki, która da szybko efekty uczestnikowi w sytuacjach życiowych. Warsztaty mają na celu zbudowanie pewności uczestnika na nowo nabytych kompetencjach psychospełecznych. Dzięki temu, ma on bardziej świadomie i konstruktywniej rozwiązywań trudne sytuacje w swoim życiu.

Warsztaty takie sprawdzają się zarówno w szkołach jak i firmach komercyjnych. Wynika to z ich wartości merytorycznej i praktycznej. Uczestnicy nie tylko dostają narzędzia do natychmiastowego wykorzystania, ale na warsztatach ćwiczą się w wykorzystywaniu tych narzędzi na symulowanych scenkach życiowych. Scenki mogą dotyczyć tak trudnych relacji biznesowych, jak i konfliktu uczniów w szkole.

Umiejętności psychospołeczne mają zastosowanie wszędzie także, warsztaty zamawiane są tak przez biznes jak i instytucje pożytku publicznego.

Nie sposób wymienić tu wszystkich warsztatów, które proponujemy, bo każdy z nich rozwiązuje jakiś problem, z którym boryka się organizacja czy firma. Warsztaty są odpowiedzią na zapotrzebowanie rozwiązania różnych problemów. Forma warsztatowa doskonale nadaje się do przepracowania tych problemów dzięki psychoaktywności uczestników. Warsztaty psychospołeczne są nastawione na budowanie kompetencji psychospołecznych uczestników. Dzięki zdobytym umiejętnościom uczestnicy budują swoje wewnętrzne zasoby, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie w społecznościach. Jeżeli chodzi o organizacje i firmy uczestnicy po warsztatach dotychczasowe problemy rozwiązują w dojrzalszy sposób, dzięki czemu firma może działać bardziej profesjonalnie.

Warsztaty psychospołeczne kierujemy zarówno do firm jak i szkół oraz placówek pomocy społecznej.

 

Jeżeli chcesz uzyskać jeszcze więcej informacji, złożyć zamówienie lub chcesz dopytać o coś, co jest dla ciebie niejasne zadzwoń lub napisz:

 

Telefon – 698667797

Email – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.