Warsztaty grupowe to forma edukacyjna, w której uczestnicy biorą aktywny udział w zajęciach poprzez wykonywanie zadań i ćwiczeń przygotowanych przez trenera prowadzącego. Ta forma szkoleniowa nastawiona jest na edukację poprzez praktykę. Uczestnicy na warsztacie są twórcami, którzy uczą się podczas tworzenia. Nabywają umiejętności w scenkach dramowych, nabywają wiedzę w grupowej kreatywnej pracy plastycznej, uczą się postaw prozdrowotnych w ćwiczeniach z ciałem ( Body Work ), poprawiają umiejętności psychospołeczne w interakcji z innymi podczas ćwiczeń grupowych.

Warsztaty grupowe są jedną z najtrudniejszych dla trenera form szkoleniowych, jednocześnie jest ona jedną z najskuteczniejszych dla uczestników. Na warsztacie bardzo dużo zależy od trenera prowadzącego i o sukcesie decyduje bardzo często interakcja prowadzącego z uczestnikami. Trener prowadzący warsztaty musi być najwyższej jakości specjalistą, którego osobowość odpowiada tej formie zajęć.

Jesteśmy specjalistami, którzy przez wiele lat pracowali tą metodą zarówno z dziećmi jak i dorosłymi uzyskując doskonałe rezultaty. To sprawia, że bardzo lubimy tą formę edukacyjną chociaż wymaga ona bardzo dużo wysiłku z naszej strony. Efekty po takich warsztatach są jednak tak zdumiewające, że zadowolenie z dobrze wykonanej pracy rekompensuje wielki wysiłek energetyczny.

Czerpiąc z pracy specjalistów pracujących z klientami wiemy jak ważna jest praktyka, stąd podczas 80% czasu każdego warsztatu uczestnicy są w interakcji ze sobą lub z trenerem prowadzącym w oparciu o przygotowane wcześniej przez trenera scenariusze. Scenariusze pisane są na podstawie wcześniejszego wywiadu dotyczącego specyfiki pracy lub potrzeb ludzi, którzy będą brali udział w warsztatach. Wychodzimy z założenia, że nawet jeżeli uczestnicy nie doświadczali jakiejś sytuacji, w których trzeba wykazać się kompetencjami psychologicznymi to jest wielkie prawdopodobieństwo, że będą ich potrzebować w przyszłości. W sytuacji warsztatowej stykają się ze sztucznie wytworzonymi sytuacjami i uczą się reagować w oparciu o świeżo nabyte na warsztacie kompetencje psychologiczne.

Warsztaty prowadzimy według metody współuczestniczącej (minimalizując tradycyjne sposoby przekazywania wiedzy) z wykorzystaniem procesów grupowych wspomagając się interaktywnymi mini wykładami z elementami dyskusji, dodatkowymi ćwiczeniami oraz oczywiście ćwicząc kompetencje psychologiczne w odgrywanych scenkach imitujących prawdziwe sytuacje.

Nawarsztatach grupowych silny naciskkładziemyna procesy dynamikigrupoweji komunikacji interpersonalnej.

„Powiedz mi – a zapomnę. Pokaż mi – a zapamiętam. Pozwól mi wziąć udział – a zrozumiem.” Konfucjusz.

Słowa Konfucjusza doskonale oddają ideę prowadzenia warsztatów, nasza misją prowadzenia warsztatów jest poszerzanie świadomości ludzi w różnym wieku, ludzi różnych profesji.

 

Prowadzimy:

1.  Warsztaty psychospołeczne

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na warsztatach uczestnicy uczą się umiejętności psychospołecznych takich jak asertywność, komunikacja, wyrażanie swoich emocji, przedstawianie swojego stanowiska z perspektywy własnego „Ja”, dawanie konstruktywnej informacji zwrotnej itd. Nie sposób wymienić tu wszystkich warsztatów, które proponujemy, bo każdy z nich rozwiązuje jakiś problem, z którym boryka się organizacja czy firma. Warsztaty są odpowiedzią na zapotrzebowanie rozwiązania różnych problemów. Forma warsztatowa doskonale nadaje się do przepracowania tych problemów dzięki psychoaktywności uczestników. Warsztaty psychospołeczne są nastawione na budowanie kompetencji psychospołecznych uczestników. Dzięki zdobytym umiejętnościom uczestnicy budują swoje wewnętrzne zasoby, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie w społecznościach. Jeżeli chodzi o organizacje i firmy uczestnicy po warsztatach dotychczasowe problemy rozwiązują w dojrzalszy sposób, dzięki czemu firma może działać bardziej profesjonalnie.

Warsztaty psychospołeczne kierujemy zarówno do firm jak i szkół oraz placówek pomocy społecznej.

2.  Warsztaty interpersonalne

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na warsztatach uczestnicy uczą się umiejętności interpersonalnych w interakcji z trenerem i innymi uczestnikami. Interakcje są moderowane przez ćwiczenia i zadania przygotowane przez trenera prowadzącego. Dzięki aktywnemu uczestnictwu w tych ćwiczeniach i zadaniach uczestnicy mogą doskonalić swoje umiejętności interpersonalne w warunkach szkoleniowych, w których dostaje się cenne informacje zwrotne od uczestników i trenera prowadzącego. Te informacje zwrotne oraz doświadczenie ćwiczeń i zadań jest zarówno korygujące jak i rozwijające. Organizacje i firmy korzystają z warsztatów interpersonalnych, gdyż po nich uczestnicy są bardziej przebojowi i łatwiej osiągają cele.

Warsztaty doskonale sprawdzają się w firmach działających w sektorze biznesu, szkołach i innych instytucjach oświatowych oraz placówkach pomocy społecznej.

3.  Warsztaty intrapersonalne

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na warsztatach uczestnicy uczą się lepiej radzić sobie z emocjami i uczuciami. Ci, którzy nie mają trudności z kontaktem ze sferą emocjonalną nawiązują ten kontakt. Ci, którzy nie potrafią pozbywać się negatywnych emocji, uczą się jak to robić. Dzięki pracy nad swoim wewnętrznym światem uczestnicy warsztatów lepiej funkcjonują na zewnątrz i potrafią budować sukces zarówno osobisty jak i zawodowy. Dzięki temu, że idą przez życie bez wewnętrznych obciążeń łatwiej i skuteczniej budują satysfakcjonujące życie.

Warsztaty kierujemy zarówno do firm, jak i instytucji oświatowych oraz placówek pomocy społecznej. Z warsztatów skorzysta każdy, kto będzie chciał przepracować swoje blokady w grupie.

4.  Warsztaty psychoprofilaktyczne

Warsztaty przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na warsztatach uczestnicy zdobywają wiedzę na temat zagrożeń jakie stanowią substancje psychoaktywne i destrukcyjne relacje w związkach oraz grupach. Na warsztatach uczestnicy poznają postawy, które zapewniają higienę dla psychiki i ciała. Oprócz waloru edukacyjnego warsztaty modelują postawy prozdrowotne i zachęcają do rozwoju osobistego i fizycznego. Dzięki temu nie tylko chcą zmieniać swój sposób życia na „Fit”, to oczywiście też, ale wchodzą na drogę rozwoju osobistego. Warsztaty poszerzają świadomość uczestników na wiele aspektów życia i pokazuje wachlarz możliwości. Można poprawić samopoczucie, zdrowie, relacje, karierę. Można żyć bez używek, przejadania się, hazardu, uzależnienia od seksu. To daje życie w harmonii ze światem i zgodnie z własnymi potrzebami, które zaspokojone dają przyjemność bycia.

Warsztaty psychoprofilaktyczne kierujemy zarówno do dzieci jak i dorosłych. Najczęściej korzystają z tych warsztatów szkoły i placówki pomocy społecznej, coraz częściej jednak te warsztaty są organizowane dla specjalistów sektora biznesu, którzy nie mogąc poradzić sobie z obciążeniami psychicznymi idącymi w parze z karierą sięgają po rzeczy, które grożą uzależnieniami. Na warsztatach w grupie uczymy się jak dbać o siebie i radzić sobie z zagrożeniami.

5.  Warsztaty relaksacyjne

Warsztaty przeznaczone głównie do dorosłych, którzy czują, że psychicznie są przeciążeni obowiązkami i może się to odbić na ich zdrowiu. Warsztaty przeznaczone są również dla specjalistów, którzy pracują z ludźmi, prowadzących innych w biznesie jak i specjalistów zajmujących się pomocą psychologiczną , pedagogiczną oraz socjalną. Ci specjaliści pracują swoją osobowością przez co jest ona bardzo obciążania, co może się odbić niekorzystnie na ich zdrowiu. Dla nich warsztaty relaksacyjne są koniecznością. Na warsztatach uczestnicy uczą się jak pozbywać się napięć z umysłu i ciała. Uczą się odpowiednio oddychać, tak by osobowość funkcjonowała w stanie wewnętrznej harmonii. Dzięki umiejętnościom pracy z własnym ciałem uczestnicy warsztatów uzyskują większą kontrole nad własnym życiem i zdrowiem psychofizycznym.

Warsztaty kierujemy zarówno dla firm, które chcą by ich specjaliści działali w optymalnej formie psychicznej i fizycznej jak i instytucji świadczących pomoc innych chcących, by ich specjaliści pozbyli się napięć związanych z działalnością pomagacza.

6.  Warsztaty rozwoju osobistego

Warsztaty przeznaczone zarówno dla dzieci jak o dorosłych. Na warsztatach uczestnicy uczą się jak pokonać swoje wewnętrzne blokady i ograniczenia. Dzięki warsztatom uczestnicy nabierają siły wewnętrznej by stać się liderami dziedzin działalności zawodowej oraz kompetencji, by budować zdrowe i konstruktywne relacje osobiste. Warsztaty są przeznaczone dla tych wszystkich, którzy chcą się wybić ponad przeciętność i sięgnąć po sukces we wszystkich sferach życia. Na warsztatach uczestnicy uczą się jak konstruktywnie radzić sobie z problemami, jak problemy zamieniać w lekcje i doświadczenia. Dzięki warsztatom rozwijają kompetencje społeczne, dzięki, którym w swoim życiu korzystają ze specjalistycznej wiedzy psychologicznej. Technologia psychologiczna, którą się posługują pozwala im być daleko w przodzie przed całym peletonem tych, którzy nie rozwijają swojej osobowości.

Warsztaty kierujemy dla firm, które chcą w swoich strukturach tworzyć liderów, organizacji, które pragną mieć w swoich szeregach nieprzeciętnych specjalistów. Warsztaty kierujemy również dla wszystkich tych, którzy chcą w życiu osiągnąć sukces i pokonać swoje blokady.

 

Jeżeli chcesz uzyskać jeszcze więcej informacji, złożyć zamówienie lub chcesz dopytać o coś, co jest dla ciebie niejasne zadzwoń lub napisz:

 

Telefon – 698667797

Email – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.