Treningi skoncentrowane na określonym problemie cieszą się zainteresowaniem różnych instytucji, szkół i ośrodków poradnictwa. Cele treningów zmieniają się od zainteresowań prowadzącego, składu grupy. Naczelnym zadaniem jest wyraźniejsze uświadomienie uczestnikom pewnych problemów życiowych oraz dostarczenia im narzędzi do radzenia sobie z nimi. Treningi zwykle trwają dwie godziny i odbywają się raz w tygodniu przez okres 4-15 tygodni. W zależności od składu niektóre treningi mogą być skracane do 30-45 minut, zwłaszcza gdy uczestnikami są dzieci lub dorośli o ograniczonej zdolności do skupienia uwagi.

Na samym początku uczestnicy tego treningu wypełniają kwestionariusz pozwalający określić, w jakim stopniu radzą sobie z problemami, które będą przedmiotem zajęć. W pracy trener wykorzystuje rozmaite ustrukturalizowane ćwiczenia, lektury, prace domowe i zadania. Pod koniec zajęć ponownie przeprowadza się badanie kwestionariuszowe, pozwalające ocenić postępy poczynione przez członków grupy.

Jakimi tematami trener zajmuje się na takim treningu?

Przykłady

- jak radzić sobie ze stresem

- zachowania asertywne

- zaburzenia odżywiania (bulimia i anoreksja)

- kobiety wobec przemocy

- jak być dzieckiem alkoholika

- nabywanie różnych umiejętności życiowych

- funkcjonowanie w związkach i wychodzenie ze związków

- przezwyciężanie perfekcjonizmu

- pomaganie ofiarom przemocy

 

Jeżeli chcesz uzyskać jeszcze więcej informacji, złożyć zamówienie lub chcesz dopytać o coś, co jest dla ciebie niejasne zadzwoń lub napisz:

 

Telefon – 698667797

Email – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.