Treningi dla młodzieży przeznaczone są dla uczniów, których rodziny dotknął problem alkoholowy, problem z używaniem narkotyków, problem przemocy oraz inne problemy.

Jak to wygląda w praktyce?

Liczebność grup ograniczona jest do 10 uczestników w wieku 16-18 lat lub w wieku 14-16 lat. Sesja trwa jedna godzinę lekcyjną czyli 45 min i odbywa się raz w tygodniu.

Jakie są cele treningu dla młodzieży?

- dowiedzieć się w jaki sposób problem, który jest tematem treningu wpływa na całą rodzinę

- poznać alternatywne sposoby funkcjonowania

- nauczyć się mówić o swych uczuciach i zrozumieć, kiedy może to być pomocne, a kiedy raniące

- spotkać ludzi, którzy mieli podobne doświadczenia

- stworzyć bezpieczne miejsce, w którym można nauczyć się jak radzić sobie z problemem

- dowiedzieć się jakie zachowania wiążą się z konkretnymi problemami

- dowiedzieć się czegoś więcej o problemie

- dowiedzieć się jakie możliwości pomocy istnieją w lokalnej społeczności

Jakie są rezultaty treningu dla młodzieży?

Młodzi ludzie poprzez trening uzyskują potrzebne wsparcie ze strony rówieśników, przeżywają umacniające doświadczenia i uczucia oraz ugruntowują pozytywne przekonania. Wymieniają praktyczne i potrzebne w tym czasie sugestie, mają również okazję do doświadczenia bliskości i zaufania w grupie.

Rodzice uczniów uczestniczących w programie okazują na ogół swoje poparcie. Nauczyciele współpracują z nimi informując o postępach w nauce członków grup. Również oni są sprzymierzeńcami trenera prowadzącego. Do pozytywnych wyników przyczynia się również wsparcie władz administracyjnych szkół i urzędów.

 

Jeżeli chcesz uzyskać jeszcze więcej informacji, złożyć zamówienie lub chcesz dopytać o coś, co jest dla ciebie niejasne zadzwoń lub napisz:

 

Telefon – 698667797

Email – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.