Treningi dla dzieci tworzone są z myślą o dzieciach mających problemy wynikające z sytuacji rodzinnych lub szkolnych. Dzięki treningom dzieci w coraz większym stopniu dzielą się uczuciami i dają sobie zadziwiająco dużo wsparcia.

Jakie są cele prowadzenia treningów dla dzieci?

- pomóc dzieciom w nazywaniu, uzewnętrznianiu i zrozumieniu uczuć wiążących się z przeżywanymi problemami

- pomóc dzieciom w zrozumieniu, że nie są wyjątkiem i że nie muszą samotnie przeżywać swych problemów i uczuć

- stworzenie okazji do nauczenia się radzenia sobie z napotykanymi problemami i do dzielenia się z innymi dziećmi, własnymi skutecznymi sposobami postępowania

- pomoc dzieciom w nabyciu bardziej realistycznych poglądów na temat problemów, które doświadczają oraz w zbliżeniu się do głębszej akceptacji sienie samego.

Jakie są rezultaty treningu dla dzieci?

Dzieci są w stanie zapamiętać tematy i problemy omawiane na treningu, a następnie korzystać z nich w czasie pracy indywidualnej. Pomiędzy dziećmi uczestniczącymi w treningu tworzą się więzi, które wykraczają poza pracę grupy. Rozwija się wiele przyjaźni, trwających długo potem. Dzieci wyrażają troskę o innych uczestników grupy i są skłonne pomagać sobie nawzajem.

Reakcje rodziców są pozytywne. Coraz więcej z nich postrzega specjalistów pracujących z dziećmi jako ważne osoby mogące pomóc w rozwiązywaniu trudnych problemów i sytuacji życia rodzinnego.

 

Jeżeli chcesz uzyskać jeszcze więcej informacji, złożyć zamówienie lub chcesz dopytać o coś, co jest dla ciebie niejasne zadzwoń lub napisz:

 

Telefon – 698667797

Email – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.