Warsztaty psychoprofilaktyczne służą edukacji na temat zagrożeń współczesnego świata takich jak środki psychoaktywne, przemoc, zaburzenia psychiczne i inne. Warsztaty oprócz tego, że edukując przestrzegają przed konsekwencjami pokazują źródła powstawania problemów, oraz uczą jak nie dopuszczać do powstania zagrożeń. Dają również narzędzia technologii psychologicznej do tego, by radzić sobie w sytuacji zagrożenia.

Warsztaty psychoprofilaktyczne prowadzone są, by edukować i spierać zarówno jednostka jak i lokalne społeczności. Bez profesjonalnie prowadzonej psychoprofilaktyki nie tylko jednostka, ale całe społeczności stoją w obliczu katastrofy. Zagrożenia są tak niebezpieczne, że bez specjalistycznej wiedzy i praktycznych umiejętności człowiek skazany jest na porażkę. Warsztaty psychoprofilaktyczne zwiększają świadomość zagrożeń i wzmacniają osobowość poprzez wyposażanie uczestników w specjalistyczną technologie psychologiczną.

Człowiek przeszkolony ma siłę i umiejętności, by bronić się przed zagrożeniami. Można powiedzieć, że jest na tyle silny i świadomy, by dokonać wyboru, by być wolny od zagrożeń cywilizacyjnych. Ta świadomość to rozumienie, że szali jest zdrowie psychiczne i fizyczne. Ta świadomość to zrozumienie, że zły wybór prowadzi do destrukcji a dobry wybór do rozwoju osobistego. Psychoprofilaktyka pomaga łączyć człowieka z jego naturą, pomaga mu doświadczyć tego, że rozwój jest dla niego naturalny.

Warsztaty przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na warsztatach uczestnicy zdobywają wiedzę na temat zagrożeń jakie stanowią substancje psychoaktywne i destrukcyjne relacje w związkach oraz grupach. Na warsztatach uczestnicy poznają postawy, które zapewniają higienę dla psychiki i ciała. Oprócz waloru edukacyjnego warsztaty modelują postawy prozdrowotne i zachęcają do rozwoju osobistego i fizycznego. Dzięki temu nie tylko chcą zmieniać swój sposób życia na „Fit”, to oczywiście też, ale wchodzą na drogę rozwoju osobistego. Warsztaty poszerzają świadomość uczestników na wiele aspektów życia i pokazuje wachlarz możliwości. Można poprawić samopoczucie, zdrowie, relacje, karierę. Można żyć bez używek, przejadania się, hazardu, uzależnienia od seksu. To daje życie w harmonii ze światem i zgodnie z własnymi potrzebami, które zaspokojone dają przyjemność bycia.

Warsztaty psychoprofilaktyczne kierujemy zarówno do dzieci jak i dorosłych. Najczęściej korzystają z tych warsztatów szkoły i placówki pomocy społecznej, coraz częściej jednak te warsztaty są organizowane dla specjalistów sektora biznesu, którzy nie mogąc poradzić sobie z obciążeniami psychicznymi idącymi w parze z karierą sięgają po rzeczy, które grożą uzależnieniami. Na warsztatach w grupie uczymy się jak dbać o siebie i radzić sobie z zagrożeniami.

 

Jeżeli chcesz uzyskać jeszcze więcej informacji, złożyć zamówienie lub chcesz dopytać o coś, co jest dla ciebie niejasne zadzwoń lub napisz:

 

Telefon – 698667797

Email – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.